
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 4178
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12556
Ext.Price$0.12556
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12556 | $0.12556 |
| 10 | $0.06278 | $0.62780 |
| 50 | $0.05734 | $2.86700 |
| 100 | $0.05238 | $5.23800 |
| 500 | $0.04913 | $24.56500 |
| 1000 | $0.04608 | $46.08000 |
| 3000 | $0.04322 | $129.66000 |
| 5000 | $0.04054 | $202.70000 |
| 10000 | $0.03802 | $380.20000 |
